Rabu, 11 Mac 2015

RPH MINGGU KE 10 ( 02- 08 MAC 2015 )

MINGGU 10
02 – 06 MAC 2015

 ISNIN 02.03.2015 

MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1I
MASA
5.10 -6.20 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
TATABAHASA : FRASA NAMA ( FN )
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan  maksud  frasa nama, kerja, adjektif dan sendi nama
2.      Membina sekurang-kurangnya 4  contoh frasa  dengan betul menggunakan kata
3.      Mengisi dengan betul sekurang-kurangnya 6 daripada 11 soalan yang yang diberikan.

HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
AKTIVITI
1.      Perbincangan makna frasa nama
2.      Menyatakan 2 fungsi dan kegunaan frasa nama dan kerja dalam kehidupan yang diberikan.

PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal

BAHAN BANTU MENGAJAR
Buku Teks, m/s 143
CATATAN
Pelajar bekerjasama
REFLEKSI
Tingkatan 1C buat pembetulan soalan kata hubung, 1J diajar mengisi tempat kosong


MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3L 3C
MASA
12.50-2.00, 2.35 -3.10  PETANG
TEMPOH
70 MINIT, 35
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Cara mementang Malayan Union
OBJEKTIF
1.      Mengemukakan cara orang Melayu  menentan g Malayan Union
2.      Menjelaskan kedudukan Malayan Democratic Union (MDU) dalam Gagasan Malayan Union
3.      Menghubungkaitkan kegagalan pelaksanaan Malayan Union diTanah Melayu dengan tindakan Mac Michael

UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.

UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan penndapat apabila ditindas
KONSEP /ISTILAH
Kesatuan
Penentangan
Jus Soli
Tunjuk perasaan
Kongres
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK

AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
Soaljawab tentang gambar yang terdapat dalam buku teks 55-58
BBM
Buku teks m.s 55-58
REFLEKSI
Semakan nota untuk PBS
  
SELASA  03.03.2015

MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1A
MASA
2.00 -3.10 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
TATABAHASA : FRASA NAMA ( FN )
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
4.      Menyatakan  maksud  frasa nama, kerja, adjektif dan sendi nama
5.      Membina sekurang-kurangnya 4  contoh frasa  dengan betul menggunakan kata
6.      Mengisi dengan betul sekurang-kurangnya 6 daripada 11 soalan yang yang diberikan.

HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
AKTIVITI
3.      Perbincangan makna frasa nama
4.      Menyatakan 2 fungsi dan kegunaan frasa nama dan kerja dalam kehidupan yang diberikan.

PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal

BAHAN BANTU MENGAJAR
Buku Teks, m/s 143
CATATAN
Pelajar bekerjasama
REFLEKSI
Tingkatan 1C buat pembetulan soalan kata hubung, 1J diajar mengisi tempat kosong


MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3I
MASA
4.35- 5.10  PETANG
TEMPOH
35 MINIT
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Cara mementang Malayan Union
OBJEKTIF
4.      Mengemukakan cara orang Melayu  menentan g Malayan Union
5.      Menjelaskan kedudukan Malayan Democratic Union (MDU) dalam Gagasan Malayan Union
6.      Menghubungkaitkan kegagalan pelaksanaan Malayan Union diTanah Melayu dengan tindakan Mac Michael

UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.

UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan penndapat apabila ditindas
KONSEP /ISTILAH
Kesatuan
Penentangan
Jus Soli
Tunjuk perasaan
Kongres
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK

AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
Soaljawab tentang gambar yang terdapat dalam buku teks 55-58
BBM
Buku teks m.s 55-58
REFLEKSI


 RABU  04.03.2015 

MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3J
MASA
5.45-6.20 PETANG
TEMPOH
35 MINIT
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Cara mementang Malayan Union
OBJEKTIF
1.      Mengemukakan cara orang Melayu  menentang Malayan Union
2.      Menjelaskan kedudukan Malayan Democratic Union (MDU) dalam Gagasan Malayan Union
3.      Menghubungkaitkan kegagalan pelaksanaan Malayan Union diTanah Melayu dengan tindakan Mac Michael

UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.

UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan penndapat apabila ditindas
KONSEP /ISTILAH
Kesatuan
Penentangan
Jus Soli
Tunjuk perasaan
Kongres
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK

AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
Soaljawab tentnag gambar yang terdapat dalam buku teks 55-58
BBM
Buku teks m.s 55-58
REFLEKSI
Pelajar memberikan kerjasama


MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1A,1I
MASA
2.00-3.10 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
KARANGAN JENIS BAHAN RANGSANGAN
Tajuk : AMALAN KEBERSIHAN
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan 3 isi utama dalam bahan rangsangan
2.      Menulis karangan lengkap panjangnya 120 patah perkataan
3.      Pentaksiran BAND 2 untuk PBS.


HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.3
FOKUS SAMPINGAN : 2.2
AKTIVITI
1.      Perbincangan tentang pendahuluan, isi dan penutup
2.      Menyatakan sekurang 10 perkataan yang digunakan sebagai kata kunci

PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal

BAHAN BANTU MENGAJAR
Buku 228 Contoh karangan Pilihan Bahasa Malaysia PMR m.s 13-14
CATATAN
Semakan nota secara individu
REFLEKSI
Pelajar memberikan kerjasama

 KHAMIS  05.03.2015

MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3J
MASA
3.25-4.35 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Cara mementang Malayan Union
OBJEKTIF
1.      Mengemukakan cara orang Melayu  menentan g Malayan Union
2.      Menjelaskan kedudukan Malayan Democratic Union (MDU) dalam Gagasan Malayan Union
3.      Menghubungkaitkan kegagalan pelaksanaan Malayan Union diTanah Melayu dengan tindakan Mac Michael

UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.

UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan penndapat apabila ditindas
KONSEP /ISTILAH
Kesatuan
Penentangan
Jus Soli
Tunjuk perasaan
Kongres
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK

AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
Soaljawab tentnag gambar yang terdapat dalam buku teks 55-58
BBM
Buku teks m.s 55-58
REFLEKSI
Pelajar diminta menghantar nota untuk semakan PBS.


MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1I
MASA
5.10 -6.20 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
KOMSAS : CERPEN
OREN
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
4.      Menyatakan 3 watak utama dalam cerpen oren
5.      Menyatakan 3 pengajaran yang boleh diperolehi daripada cerpen yang dikaji.

HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
AKTIVITI
4.      Perbincangan cerpen
5.      Pembacaan cerpen secara individu
6.      Soaljawab dalam latihan berdasarkan sinopsis cerpen oren


PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal

BAHAN BANTU MENGAJAR
Antologi Ku Ingin Berterima Kasih: m.s 19 dan 20
CATATAN
Semakan nota secara individu
REFLEKSI
Pelajar sukan aktiviti bersoaljawab.


JUMAAT  06.03.2015


MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1A
MASA
 5.10 -6.20 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
KOMSAS : CERPEN
oren
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
6.      Menyatakan 3 watak utama dalam cerpen oren
7.      Menyatakan 3 pengajaran yang boleh diperolehi daripada cerpen yang dikaji.

HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
AKTIVITI
7.      Perbincangan cerpen
8.      Pembacaan cerpen secara individu
9.      Soaljawab dalam latihan berdasarkan sinopsis cerpen oren


PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal

BAHAN BANTU MENGAJAR
Antologi Ku Ingin Berterima Kasih: m.s 19 dan 20
CATATAN
Semakan nota secara individu
REFLEKSI
Pelajar sukan aktiviti bersoaljawab.





Tiada ulasan:

Catat Ulasan