Isnin, 3 Mac 2014

RPH ADDYSHAMSHUL 2014


MINGGU 9

24 - 28 FEBRUARI 2014

 

 ISNIN 24.02.2014 

MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1C,1J
MASA
12.50-2.00, 4.00- 5.10 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
TATABAHASA : Kata Hubung
1.      Orang Kaya Datuk Bahaman
2.      Rentap Pahlawan Sarawak
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan maksud kata hubung
2.      Membina sekurang-kurangnya 4 ayat dengan betul menggunakan kata hubung
3.      Mengisi dengan betul sekurang-kurangnya 6 daripada 11 tempat kosong yang diberikan.
 
HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
AKTIVITI
1.      Perbincangan makna kata hubung
2.      Menyatakan 2 fungsi dan kegunaan kata hubung dalam kehidupan yang diberikan.
 
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal
 
BAHAN BANTU MENGAJAR
Buku Teks, m/s 53-54
CATATAN
Pelajar bekerjasama
REFLEKSI
Lebih berminat menyalin nota

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SELASA  25.02.2014

 

MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3C
MASA
1.25- 2.35 ,
TEMPOH
70 MINIT,
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Reaksi Penduduk terhadap Malayan Union
HASIL PEMBELAJARAN
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan 4 faktor yang menyebab Malayan Union ditentang.
2.      Menyatakan kumpulan yang meyokong Malayan Union
3.      Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 5 daripada 8 soalan diberikan.
 
UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.
 
UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan pendapat
KONSEP /ISTILAH
Pemulauan
Berkabung
Kempen
Gagasan
 
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK
Menyelesaikan masalah
AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
BBM
Buku teks m.s 55 – 58
REFLEKSI
Pelajar memberikan  kerjasama.

 

 

MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1C
MASA
4.00 – 5.10 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
KEFAHAMAN
Unit 5 : Komputer dalam Kehidupan
Kelab Komputer
m/s 31
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.   Menyatakan sekurang-kurangnya 3 isi utama dalam  petikan
         2.  Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 4 daripada 5 soalan kefahaman yang diberikan.
 
HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
AKTIVITI
1.      Bacaan secara individu, kumpulan
2.      Perbincangan tentang isi penting dalam petikan
3.      Menjawab soalan yang diberikan.
 
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Sains dan teknologi
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal
 
BAHAN BANTU MENGAJAR
Buku Teks,m.s 31- 32
CATATAN
Pelajar diminta menulis jawapan berdasarkan kata kunci pada soalan
REFLEKSI
Latihan dibuat kepada perbincangan

 

MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3J
MASA
5.45-6.20 PETANG
TEMPOH
35 minit
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Reaksi Penduduk terhadap Malayan Union
HASIL PEMBELAJARAN
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan 4 faktor yang menyebab Malayan Union ditentang.
2.      Menyatakan kumpulan yang meyokong Malayan Union
3.      Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 5 daripada 8 soalan diberikan.
 
UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.
 
UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan pendapat
KONSEP /ISTILAH
Pemulauan
Berkabung
Kempen
Gagasan
 
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK
Menyelesaikan masalah
AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
BBM
Buku teks m.s 55 – 58
REFLEKSI
Penulisan nota secara peta minda mendapat respon baik dari pelajar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RABU  26.02.2014 

 

MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1J
MASA
2.00 – 3.10 PETANG
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
KEFAHAMAN
Unit 5 : Komputer dalam Kehidupan
Kelab Komputer
m/s 31
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
2.   Menyatakan sekurang-kurangnya 3 isi utama dalam  petikan
         2.  Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 4 daripada 5 soalan kefahaman yang diberikan.
 
HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
AKTIVITI
4.      Bacaan secara individu, kumpulan
5.      Perbincangan tentang isi penting dalam petikan
6.      Menjawab soalan yang diberikan.
 
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Sains dan teknologi
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal
 
BAHAN BANTU MENGAJAR
Buku Teks,m.s 31- 32
CATATAN
Pelajar diminta menulis jawapan berdasarkan kata kunci pada soalan
REFLEKSI
Latihan dibuat kepada perbincangan

 

 

MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3I
MASA
4.35-5.10 petang
TEMPOH
35 MINIT,
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Reaksi Penduduk terhadap Malayan Union
HASIL PEMBELAJARAN
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan 4 faktor yang menyebab Malayan Union ditentang.
2.      Menyatakan kumpulan yang meyokong Malayan Union
3.      Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 5 daripada 8 soalan diberikan.
 
UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.
 
UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan pendapat
KONSEP /ISTILAH
Pemulauan
Berkabung
Kempen
Gagasan
 
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK
Menyelesaikan masalah
AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
Penilaian : Band 2 ( Bab 2 )
BBM
Buku teks m.s 55 – 58
REFLEKSI
Pelajar memberikan  kerjasama

 

 

 

KHAMIS  27.02.2014

 

MATAPELAJARAN
BAHASA MELAYU
TINGKATAN
1J , 1C
MASA
2.00-3.10, 5.10 -6.20
TEMPOH
70 MINIT
TAJUK
KOMSAS : ANTOLOGI
Syair : Wasiat Ayahanda Siti Zawiyah
OBJEKTIF
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan tema utama yang terdapat dalam syair
2.      Menulis makna syair berdasarkan rangkap yang diberikan
3.      Menyatakan sekurang-kurangnya 4 pengajaran yang terdapat dalam syair.
 
HASIL PEMBELAJARAN
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
AKTIVITI
3.      Membaca syair yang diberikan
4.      Menyatakan makna perkataan dengan merujuk kepada syair yang diberikan.
 
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah : Interpersonal
 
BAHAN BANTU MENGAJAR
Buku Teks, Kamus Dewan  dan Tatabahasa Dewan
CATATAN
Semakan nota secara individu
REFLEKSI
Pelajar memberikan kerjasama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3J ( sambungan )
MASA
3.25- 4.35 petang
TEMPOH
70 MINIT,
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Reaksi Penduduk terhadap Malayan Union
HASIL PEMBELAJARAN
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan 4 faktor yang menyebab Malayan Union ditentang.
2.      Menyatakan kumpulan yang meyokong Malayan Union
3.      Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 5 daripada 8 soalan diberikan.
 
UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.
 
UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan pendapat
KONSEP /ISTILAH
Pemulauan
Berkabung
Kempen
Gagasan
 
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK
Menyelesaikan masalah
AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
Penilaian : Band 2 ( Bab 2 )
BBM
Buku teks m.s 55 – 58
REFLEKSI
Pelajar memberikan  kerjasama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUMAAT  28.02.2014 

 

MATAPELAJARAN
SEJARAH
TINGKATAN
3C, 3I
MASA
2.35- 3.45, 4.00-5.10 Petang
TEMPOH
30 minit,  70 minit
TAJUK
Bab 2 : Malayan Union dan Persekutuan Tanah Melayu
SUB
Reaksi Penduduk terhadap Malayan Union
HASIL PEMBELAJARAN
PADA AKHIR PELAJARAN, PELAJAR AKAN DAPAT :-
1.      Menyatakan 4 faktor yang menyebab Malayan Union ditentang.
2.      Menyatakan kumpulan yang meyokong Malayan Union
3.      Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 5 daripada 8 soalan diberikan.
 
UNSUR PATRIOTISME
Sentiasa berusaha mengekalkan kedaulatan Negara Malaysia.
 
UNSUR TINGKAHLAKU
Berani menyatakan pendapat
KONSEP /ISTILAH
Pemulauan
Berkabung
Kempen
Gagasan
 
NILAI PENERAPAN
Berani menyatakan pendapat jika tertindas
KBKK
Menyelesaikan masalah
AKTIVITI PEMBELAJARAN
Penerangan berdasarkan nota yang diberikan.
Penilaian : Band 2 ( Bab 2 )
BBM
Buku teks m.s 55 – 58
REFLEKSI
Pelajar memberikan  kerjasama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiada ulasan:

Catat Ulasan