MINGGU 3
TARIKH : 12- 18 JANUARI 2015
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
ISNIN : 12.01.2015
MATAPELAJARAN
|
BAHASA MELAYU
|
TINGKATAN
|
1A DAN 1I
|
MASA
|
12.50- 2.00, 510 -6.20
|
TEMPOH
|
70 MINIT
|
TAJUK
|
PENGENALAN KEPADA TOPIK
TINGKATAN 1
|
OBJEKTIF
|
PADA AKHIR PELAJARAN,
PELAJAR AKAN DAPAT :-
1. Menyatakan makna tatabahasa
2. Menyatakan 4 golongan kata yang terdapat dalam
bahasa Melayu
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
|
AKTIVITI
|
1. Perbincangan makna tatabahasa yang dipelajari
2. Menyatakan 4 golongan kata iaitu kata nama. Kerja ,
Adjektif dan kata Tugas
|
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
|
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah :
Interpersonal
|
BAHAN BANTU MENGAJAR
|
Buku Teks, Kamus Dewan dan Tatabahasa Dewan
|
CATATAN
|
PENGAJARAN DITANGGUHKAN PADA MINGGU KE 2. PELAJAR
TINGKATAN 1 TERLIBAT DENGAN PROGRAM SUAIKENAL DAN MOTIVASI.
|
MATAPELAJARAN
|
SEJARAH
|
TINGKATAN
|
3L
|
MASA
|
2.00-3.10 petang
|
TEMPOH
|
70 MINIT
|
TAJUK
|
PEMERINTAHAN JEPUN
|
SUB
|
Kedatangan Jepun
|
OBJEKTIF
|
PADA AKHIR PELAJARAN,
PELAJAR AKAN DAPAT :-
1. Menyatakan 4 faktor yang menyebabkan Jepun menyerang
Tanah Melayu
2. Menyatakkan 4 cara tentera Jepun sampai ke Tanah
Melayu
|
AKTIVITI
|
Penerangan dan perbincangan
|
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
|
Pendidikan moral. Berani
menyatakan pendapat.
|
BAHAN BANTU MENGAJAR
|
Buku Teks KBSM Ting. 3 m/
3- 9
|
CATATAN
|
Pelajar diminta melukis
peta m/ 7 dalam buku teks
|
REFLEKSI
|
Pelajar memberikan
kerjasama dan suaikenal
|
SELASA 13.01.2015
MATAPELAJARAN
|
SEJARAH
|
TINGKATAN
|
31 DAN 3C
|
MASA
|
2.45-3.45 ,5.45-6.10
|
TEMPOH
|
60 MINIT, 30 MINIT
|
TAJUK
|
PEMERINTAHAN JEPUN
|
SUB
|
Kedatangan Jepun
|
OBJEKTIF
|
PADA AKHIR PELAJARAN,
PELAJAR AKAN DAPAT :-
1. Menyatakan 4
faktor yang menyebabkan Jepun menyerang Tanah Melayu
2. Menyatakan 4 cara tentera Jepun sampai ke Tanah
Melayu
|
AKTIVITI
|
Penerangan dan perbincangan
|
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
|
Pendidikan moral. Berani
menyatakan pendapat.
|
BAHAN BANTU MENGAJAR
|
Buku Teks KBSM Ting. 3 m/
3- 9
|
CATATAN
|
Pelajar diminta melukis
peta m/ 7 dalam buku teks
|
REFLEKSI
|
Pelajar memberikan kerjasama
dan suaikenal
|
RABU
14.01.2015
MATAPELAJARAN
|
BAHASA MELAYU
|
TINGKATAN
|
1A DAN 1I
|
MASA
|
2.00-3.10
|
TEMPOH
|
70 MINIT
|
TAJUK
|
KARANGAN JENIS PENDAPAT :
HARI PERTAMA DISEKOLAH MENENGAH
|
OBJEKTIF
|
PADA AKHIR PELAJARAN,
PELAJAR AKAN DAPAT :-
1. Menyatakan jenis karangan pendapat.
2. Menulis karangan lengkap panjangnya 180 patah
perkataan
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
|
AKTIVITI
|
1. Perbincangan makna tatabahasa yang dipelajari
2. Menyatakan 4 golongan kata iaitu kata nama. Kerja ,
Adjektif dan kata Tugas
|
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
|
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah :
Interpersonal
|
BAHAN BANTU MENGAJAR
|
Buku Teks, Kamus Dewan dan Tatabahasa Dewan
|
CATATAN
|
Semakan nota secara individu
|
REFLEKSI
|
Pengajaran Masih
ditangguhkan kerana pelajar terlibat dengan program orentasi
|
KHAMIS 15.01.2015
MATAPELAJARAN
|
BAHASA MELAYU
|
TINGKATAN
|
1A DAN 1I
|
MASA
|
12.50-2.00, 2.00 – 3.10
|
TEMPOH
|
70 MINIT
|
TAJUK
|
KOMSAS : ANTOLOGI; KUINGIN BERTERIMA KASIH
CERPEN :
|
OBJEKTIF
|
PADA AKHIR PELAJARAN,
PELAJAR AKAN DAPAT :-
1. Menyatakan jenis karangan perbualan
2. Menulis karangan lengkap panjangnya 180 patah
perkataan
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
FOKUS UTAMA :1.1
FOKUS SAMPINGAN : 1.2
|
AKTIVITI
|
3. Perbincangan makna tatabahasa yang dipelajari
4. Menyatakan 4 golongan kata iaitu kata nama. Kerja ,
Adjektif dan kata Tugas
|
PENYERAPAN DAN PENERAPAN
|
ILMU : Pendidikan Moral
Kemahiran Bernilai Tambah :
Interpersonal
|
BAHAN BANTU MENGAJAR
|
Buku Teks, Kamus Dewan dan Tatabahasa Dewan
|
CATATAN
|
Semakan nota secara individu
|
REFLEKSI
|
Pelajar memberikan
kerjasama
|
MATAPELAJARAN
|
SEJARAH
|
TINGKATAN
|
3L
|
MASA
|
4.35 -5.10 PETANG
|
TEMPOH
|
35 MINIT
|
TAJUK
|
PEMERINTAHAN JEPUN
|
SUB
|
DASAR PENJEPUNAN
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
PADA AKHIR PELAJARAN,
PELAJAR AKAN DAPAT :-
1. Menyatakan 4 faktor yang menyebabkan Jepun menyerang
Tanah Melayu
2. Menyatakkan 4 cara tentera Jepun sampai ke Tanah
Melayu
3. Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 5 daripada
8 soalan diberikan.
|
UNSUR PATRIOTISME
|
|
UNSUR TINGKAHLAKU
|
Pelajar dapat menjawab
soalan yang diberikan
|
KONSEP /ISTILAH
|
Penjepunan
|
NILAI PENERAPAN
|
Bersyukur dengan kurnian
ilahi
|
KBKK
|
Bertindak berdasarkan
arahan yang diberikan
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN
|
Pelajar diberikan latihan
dan minta menjawab soalan yang diberikan.
|
BBM
|
Buku Teks KBSM Ting. 3 m/
11- 18
|
REFLEKSI
|
Pelajar lebih suka menyalin
nota
|
JUMAAT
16.01.2015
MATAPELAJARAN
|
SEJARAH
|
TINGKATAN
|
3I
|
MASA
|
2.00- 2.35 PETANG
|
TEMPOH
|
35 MINIT
|
TAJUK
|
PEMERINTAHAN JEPUN
|
SUB
|
DASAR PENJEPUNAN
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
PADA AKHIR PELAJARAN,
PELAJAR AKAN DAPAT :-
1. Menyatakan 4 faktor yang menyebabkan Jepun menyerang
Tanah Melayu
2. Menyatakkan 4 cara tentera Jepun sampai ke Tanah
Melayu
3. Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 5 daripada
8 soalan diberikan.
|
UNSUR PATRIOTISME
|
Berani menyatakan pendapat
|
UNSUR TINGKAHLAKU
|
Pelajar dapat menjawab
soalan yang diberikan
|
KONSEP /ISTILAH
|
Penjepunan
|
NILAI PENERAPAN
|
Bersyukur dengan kurnian
ilahi
|
KBKK
|
Bertindak berdasarkan
arahan yang diberikan
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN
|
Pelajar diberikan latihan
dan minta menjawab soalan yang diberikan.
|
BBM
|
Buku Teks KBSM Ting. 3 m/
11- 18
|
REFLEKSI
|
Pelajarlebih suka menyalin
nota
|
MATAPELAJARAN
|
SEJARAH
|
TINGKATAN
|
3C
|
MASA
|
5.10 -6.20 PETANG
|
TEMPOH
|
70 MINIT
|
TAJUK
|
PEMERINTAHAN JEPUN
|
SUB
|
DASAR PENJEPUNAN
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
PADA AKHIR PELAJARAN,
PELAJAR AKAN DAPAT :-
1. Menyatakan 4 faktor yang menyebabkan Jepun menyerang
Tanah Melayu
2. Menyatakkan 4 cara tentera Jepun sampai ke Tanah
Melayu
3. Menjawab dengan betul sekurang-kurangnya 5 daripada
8 soalan diberikan.
|
UNSUR PATRIOTISME
|
Sanggup berkorban demi
tanahair
|
UNSUR TINGKAHLAKU
|
Pelajar dapat menjawab
soalan yang diberikan
|
KONSEP /ISTILAH
|
Penjepunan
|
NILAI PENERAPAN
|
Bersyukur dengan kurnian
ilahi
|
KBKK
|
Bertindak berdasarkan
arahan yang diberikan
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN
|
Pelajar diberikan latihan
dan minta menjawab soalan yang diberikan.
|
BBM
|
Buku Teks KBSM Ting. 3 m/
11- 18
|
REFLEKSI
|
Pelajar lebih suka menyalin
nota
|
Tiada ulasan:
Catat Ulasan